Piękny, śnieżnobiały i zdrowy uśmiech to pragnienie większości z nas. Obecnie panuje wspaniała moda na posiadanie zdrowych i białych zębów. Coraz popularniejsze stają się usługi stomatologii estetycznej, takie jak wybielanie zębów, czy bonding. A jak dbać na co dzień o swoje uzębienie, aby było ono zdrowe i piękne? Zapraszamy także do sprawdzenia naszej oferty - Higienizacja Bydgoszcz. Poniżej odpowiemy na pytania jak zadbać o zdrowy i piękny uśmiech, jak wpływa to na nasze zdrowie i samopoczucie, co radzą specjaliści i wiele więcej!
Znaczenie zdrowego uśmiechu
To, jaki stan uzębienia posiadamy, oprócz problemów zdrowotnych może również źle oddziaływać na naszą psychikę. Mając estetyczny uśmiech jesteśmy bardziej pewni siebie, czujemy się atrakcyjni. Dzięki temu możemy więcej osiągnąć oraz łatwiej odnosić sukcesy. Warto zatem zadbać o stan naszych zębów, przyniesie to bowiem podwójne korzyści - fizyczne (zdrowotne) oraz psychiczne.
Codzienna higiena jamy ustnej
Dbając o zęby warto zacząć od upewnienia się, że są one prawidłowo szczotkowane. Poniżej przedstawiamy najważniejsze etapy prawidłowej higieny zębów, która powinna być wykonywana co najmniej 2 razy dziennie (rano i wieczorem).
- Prawidłowe mycie zębów:
- Szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie przez minimum 2-3 minuty.
- Używaj szczoteczki najlepiej ze średnimi włoskami, aby uniknąć uszkodzenia szkliwa i dziąseł, a jednocześnie skutecznie usunąć kamień nazębny.
- Trzymaj szczoteczkę pod kątem 45 stopni do linii dziąseł.
- Wykonuj ruchy wymiatające lub okrężne, zamiast szorować zęby wzdłuż.
- Nie zapomnij o szczotkowaniu tylnej części zębów i języka.
- Wymień zwykłą szczoteczkę na elektryczną, zapewni ona dokładniejsze wyczyszczenie zębów.
- Wybór pasty do zębów:
- Wybieraj pasty zawierające fluor, który wzmacnia szkliwo i zapobiega próchnicy.
- Jeśli masz nadwrażliwość zębów, używaj pasty dla zębów wrażliwych.
- Znaczenie nici dentystycznej - ponieważ szczoteczki do zębów nie są w stanie dotrzeć do wszystkich przestrzeni międzyzębowych, gdzie często gromadzą się resztki jedzenia i płytka bakteryjna, używanie nici dentystycznej jest bardzo ważne. Regularne nitkowanie zapobiega próchnicy międzyzębowej i chorobom dziąseł.
- Prawidłowe stosowanie nici dentystycznej:
- Owiń nić wokół środkowych palców, pozostawiając około 3-5 cm nici między nimi.
- Delikatnie wsuń nić między zęby i przesuwaj ją w górę i w dół wzdłuż bocznych powierzchni zębów, wykonując kształt litery "C".
- Unikaj gwałtownego wpychania nici, aby nie uszkodzić dziąseł.
- Używanie płynów do płukania ust - skuteczność płynu do płukania jamy ustnej jest uzależniona od jego rodzaju:
- Antyseptyczny - zawiera składniki, takie jak chlorheksydyna, które zabijają bakterie i redukują płytkę bakteryjną.
- Fluorowy - wzmacnia szkliwo i pomaga zapobiegać próchnicy.
- Jak stosować płyny do płukania ust:
- Płucz usta płynem przez 30 sekund po szczotkowaniu i nitkowaniu zębów.
- Nie płucz ust wodą po użyciu płynu do płukania ust, aby nie zmyć aktywnych składników.
- Znaczenie czyszczenia języka - Na powierzchni języka gromadzą się bakterie, resztki jedzenia i martwe komórki, które mogą prowadzić do nieświeżego oddechu. Jego regularne czyszczenie pomaga w redukcji bakterii i poprawia ogólną higienę jamy ustnej.
- Metody czyszczenia języka:
- Używaj specjalnych skrobaczek do języka lub szczoteczek z wbudowaną powierzchnią do jego czyszczenia.
- Delikatnie przesuwaj skrobaczkę od tyłu do przodu języka, usuwając nalot.
- Możesz także używać miękkiej szczoteczki do zębów, aby delikatnie czyścić język.
Codzienna higiena jamy ustnej jest kluczowa dla utrzymania zdrowych zębów i dziąseł. Prawidłowe mycie zębów, regularne używanie nici dentystycznej, płukanie ust odpowiednimi płynami oraz czyszczenie języka to podstawowe kroki, które pomagają w zapobieganiu próchnicy, chorobom dziąseł i nieświeżemu oddechowi. Wprowadzenie tych nawyków do codziennej rutyny może znacząco poprawić zdrowie jamy ustnej i jakość życia.
Szkodliwe nawyki i jak ich unikać
Aby móc cieszyć się ładnym, zdrowym uśmiechem warto przeanalizować nasze codziennie nawyki, ponieważ niektóre z nich mogą być szkodliwe dla zębów. Jednym z produktów, który działa w niekorzystny sposób na uzębienie jest kawa. Posiada ona bowiem właściwości barwiącej zęby, pozostawia trudny do usunięcia osad oraz ma kwaśny odczyn, co przyczynia się do rozwoju próchnicy. Jeśli zastanawiasz się co zrobić, żeby zminimalizować negatywne oddziaływanie kawy na zęby, to zacznij od jej odpowiedniego wyboru. Rodzaj kawy, którą pijesz, ma znaczenie. Najbardziej szkodliwa jest kawa sypana, ponieważ fusy pozostawiają po sobie twarde i ciężkie do usunięcia osady. Najlepszym wyborem natomiast będzie kawa parzona z ekspresu z dużą ilością mleka. Mleko zmniejsza kwasowość kawy, więc osad będzie łatwiejszy do wyczyszczenia. Poza tym postaraj się ograniczyć spożywanie kawy i umyj zęby od razu po jej wypiciu (jeśli masz taką możliwość) oraz zmień szczoteczkę na elektryczną, która skuteczniej poradzi sobie z osadem po kawie.
Kolejnym nawykiem negatywnym w skutkach dla zdrowia zębów (i nie tylko!) jest palenie papierosów. One również posiadają właściwości przebarwiające zęby. Ponadto palenie wyrobów tytoniowych szkodzi również dziąsłom. Palacze są szczególnie narażeni na powstawanie kamienia nazębnego, a jego nieleczenie może doprowadzić do paradontozy. Główny składnik papierosów, czyli nikotyna, przyczynia się natomiast do rozwoju próchnicy. Osoby palące wyroby tytoniowe są także narażone na krwawienia dziąseł, stany zapalne i choroby przyzębia. Te konsekwencje w ostateczności mogą doprowadzić nawet do bezzębia. A co zrobić, żeby zmniejszyć przykre skutki palenia? Po prostu rzucić ten nałóg. Choć nie jest to łatwa droga, jest warta walki, ponieważ w ten sposób zadbasz nie tylko o swoje zęby, ale ogólny stan zdrowia. Po rzuceniu palenia, aby poprawić swój uśmiech, można wybielić zęby i dbać o dobre nawyki.
Poza wyżej wymienionymi produktami, jest jeszcze kilka niszczących zęby. Zaliczamy do nich m.in.: czerwone wino, słodycze, czy napoje gazowane. Zasada jest prosta. Im ciemniejszy napój, tym mocniej barwi on zęby. Starajmy się unikać produktów barwiących i psujących zęby w swojej diecie. W szczególności słodkich napojów i sztucznie barwionych słodycze. Słodycze oprócz barwienia zębów powodują także próchnicę. To samo dotyczy coli i tego typu napojów. Wiadomo, że wszystko jest dla ludzi. Jednak należy pamiętać o umiarze.
Zdrowa dieta dla zdrowych zębów
Jak już wyżej wspomnieliśmy, dieta jest bardzo istotna w dbaniu o zdrowe zęby. Zwróć uwagę na produkty bogate w wapń i witaminę D. Wapń jest podstawowym składnikiem mineralnym, który buduje i wzmacnia szkliwo zębów oraz kości szczęki. Jest niezbędny do utrzymania struktury zębów i ich odporności na próchnicę. Witamina D natomiast pomaga organizmowi wchłaniać wapń z pożywienia, co jest kluczowe dla mineralizacji szkliwa zębów. Bez odpowiedniej ilości witaminy D, organizm nie może skutecznie wykorzystać wapnia, co może prowadzić do osłabienia zębów i kości. Przykłady produktów bogatych w te składniki: mleko i produkty mleczne, ryby (przede wszystkim tłuste, czyli łosoś, makrela i sardynki) oraz zielone warzywa liściaste (np. brokuł, jarmuż, czy kapusta).
Kolejnym interesującym produktem jest gorzka czekolada. Zawiera ona flawonoidy. Do ich korzyści zaliczamy: pomoc w redukcji stanu zapalnego i ochronę przed chorobami dziąseł. Flawonoidy zawarte w gorzkiej czekoladzie hamują także rozwój bakterii odpowiedzialnych za próchnicę i wspomagają remineralizację szkliwa. Dodatkowo, gorzka czekolada zawiera teobrominę, która może wzmacniać szkliwo.
Jeśli chcemy jak najlepiej zadbać o swój uśmiech dobrze jest zwrócić także uwagę na owoce i warzywa, które wspierają zdrowie zębów. Do takich produktów zaliczamy np. truskawki i marchewki. Truskawki zawierają kwas jabłkowy, który działa jako naturalny środek czyszczący, usuwając płytkę bakteryjną i poprawiając wygląd zębów. A chrupiące warzywa, takie jak marchewki, seler i jabłka, działają jak naturalne szczoteczki do zębów, pomagając usuwać resztki jedzenia i płytkę bakteryjną podczas żucia. Te warzywa stymulują również produkcję śliny, która neutralizuje kwasy w jamie ustnej i wypłukuje bakterie.
Zdrowa dieta odgrywa bardzo ważną rolę w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł. Spożywanie produktów bogatych w wapń i witaminę D, takich jak mleko, sery i ryby, wspomaga mineralizację szkliwa i wzmacnia kości szczęki. Flawonoidy w gorzkiej czekoladzie mają działanie antybakteryjne i wspomagają ochronę przed próchnicą, podczas gdy chrupiące warzywa i owoce, jak marchewki i truskawki, naturalnie oczyszczają zęby i wspierają zdrowie jamy ustnej. Wprowadzenie tych ogólnodostępnych produktów do codziennej diety może znacząco poprawić zdrowie i wygląd zębów.
Profesjonalna opieka stomatologiczna
W dbaniu o zdrowe zęby nie możemy zapominać o regularnych kontrolach dentystycznych. Powinny się one odbywać co najmniej 2x w roku (co 6 miesięcy). Podczas rutynowej wizyty stomatolog powinien: przeprowadzić wywiad z pacjentem, dokładnie sprawdzić stan uzębienia i dziąseł oraz przeprowadzić higienizację zębów, czyli skaling i piaskowanie. Tego typu zabiegi zlikwidują kamień nazębny, chroniąc zęby przed przebarwieniami i próchnicą.
Jeśli natomiast chcesz poprawić kolor swoich zębów, pomyśl o profesjonalnym wybielaniu w gabinecie. Obecnie stomatologia estetyczna oferuje różnego typu metody wybielania zębów, takie jak: wybielanie nakładkowe, laserowe oraz za pomocą lampy. Doświadczony dentysta pomoże wybrać Ci najlepszą i najbezpieczniejszą dla Ciebie opcję wybielania zębów. Nie czekaj i umów się na wizytę w naszym Rodzinnym Centrum Zdrowia Zduny 6 znajdującym się w Bydgoszczy, Z nami zadbasz o swój uśmiech w najlepszy możliwy sposób!
Zaawansowane metody dbania o uśmiech
Medycyna ciągle się rozwija, również w dziedzinie stomatologii. Poznaj nowoczesne metody dbania o piękne i zdrowe zęby:
- Nakładki wybielające - są formowane na miarę zębów pacjenta, co zapewnia ich idealne dopasowanie. Wypełniane są żelem wybielającym, który zazwyczaj zawiera nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu. Nakładki nosi się przez określony czas, najczęściej kilka godzin dziennie lub podczas snu, w zależności od zaleceń stomatologa. Żel wybielający natomiast działa poprzez utlenianie przebarwień na powierzchni zębów, co prowadzi do ich rozjaśnienia.
Zalety i wady stosowania nakładek:
- Zalety:
- Wygoda - można stosować nakładki w domu, co eliminuje potrzebę częstych wizyt u dentysty.
- Efektywność - nakładki na zamówienie są skuteczne w usuwaniu przebarwień i poprawie koloru zębów.
- Koszt - stosowanie nakładek jest często tańszą alternatywą w porównaniu do profesjonalnych zabiegów wybielających w gabinecie.
- Wady:
- Ryzyko nadwrażliwości - u niektórych osób może wystąpić nadwrażliwość zębów i dziąseł.
- Niewłaściwe użycie - niewłaściwe stosowanie nakładek lub żelu może prowadzić do podrażnień dziąseł lub nierównomiernego wybielania.
- Dłuższy czas działania - proces wybielania w domu może trwać dłużej w porównaniu do jednorazowego zabiegu w gabinecie.
- Metody Digital Smile Design (DSD) - nowoczesna technologia używana w stomatologii estetycznej do projektowania i planowania uśmiechu pacjenta. Wykorzystuje ona zaawansowane oprogramowanie do analizy twarzy pacjenta, kształtu zębów, ust i proporcji twarzy. Dzięki DSD pacjenci mogą zobaczyć cyfrową wizualizację swojego przyszłego uśmiechu przed rozpoczęciem leczenia. Korzyści obejmują precyzyjne planowanie, spersonalizowane podejście do estetyki, zwiększenie przewidywalności wyników oraz lepszą komunikację między pacjentem a dentystą.
- Implanty i uzupełnienia protetyczne - Implanty są stosowane w przypadku brakujących zębów, zarówno pojedynczych, jak i większych braków. Idealne dla pacjentów, którzy nie chcą nosić ruchomych protez. Korony natomiast wykorzystywane są do odbudowy mocno zniszczonych zębów, które nadal mają zdrowe korzenie. A mosty używane do zastąpienia jednego lub kilku brakujących zębów, mosty są zakotwiczone na sąsiednich zdrowych zębach. Protezy zaś mogą być pełne lub częściowe, stosowane w przypadkach większych braków zębowych.
Zaawansowane metody dbania o uśmiech, takie jak nakładki wybielające, technologia Digital Smile Design (DSD) oraz implanty i uzupełnienia protetyczne, oferują pacjentom szeroki wachlarz opcji do poprawy estetyki i zdrowia jamy ustnej. Wprowadzenie tych zaawansowanych metod do codziennej praktyki stomatologicznej może znacząco poprawić jakość życia pacjentów, zapewniając im zdrowy, piękny uśmiech.
Praktyczne porady na co dzień
Jak zadbać o zdrowe zęby na co dzień? Oto kilka wskazówek:
- Słomki - Picie przez słomki minimalizuje kontakt barwiących napojów z powierzchnią zębów, co redukuje ryzyko przebarwień. Dzięki nim napoje omijają przednie zęby, które są najbardziej narażone na przebarwienia, co pomaga w utrzymaniu bielszego uśmiechu. Pamiętaj, aby wybierać słomki wielokrotnego użytku, wykonane z metalu, szkła lub silikonu, aby ograniczyć produkcję odpadów plastikowych.
- Mniej napojów barwiących - Ogranicz spożycie napojów, które mogą zabarwić zęby, do jednej filiżanki/ szklanki dziennie lub mniej. Unikaj picia tych napojów tuż przed snem, kiedy produkcja śliny jest zmniejszona, co zwiększa ryzyko przebarwień. Możesz rozważyć także rozcieńczanie mocno barwiących napojów wodą, aby zmniejszyć ich intensywność. Alternatywy dla napojów barwiących:
- Zastąp kawę i czarną herbatę zieloną herbatą lub herbatą ziołową, które są mniej barwiące i mają dodatkowe korzyści zdrowotne.
- Wybieraj białe wino zamiast czerwonego, aby zmniejszyć ryzyko przebarwień.
- Pij wodę mineralną, tonik, lemoniadę lub napoje niegazowane jako alternatywy dla napojów barwiących.
- Zrelaksuj się! - Stres może prowadzić do szkodliwych nawyków, takich jak zgrzytanie zębami (bruksizm), a to może powodować uszkodzenia szkliwa i zębów. Pod wpływem stresu zmniejsza się również produkcja śliny, co zwiększa ryzyko próchnicy i chorób dziąseł. Proste techniki relaksacyjne i ich korzyści:
- Medytacja:
- Praktyka medytacji może pomóc w redukcji stresu i poprawie ogólnego samopoczucia.
- Regularne medytowanie, nawet przez 10-15 minut dziennie, może znacząco obniżyć poziom stresu i jego negatywny wpływ na zdrowie jamy ustnej.
- Głębokie oddychanie:
- Techniki głębokiego oddychania pomagają w natychmiastowym obniżeniu poziomu stresu poprzez zwiększenie przepływu tlenu do mózgu.
- Prosta technika to oddychanie przez nos na 4 sekundy, przytrzymanie oddechu na 4 sekundy, wydech przez usta na 4 sekundy i ponowne przytrzymanie na 4 sekundy.
Wprowadzenie prostych zmian i technik do codziennej rutyny może znacząco poprawić zdrowie jamy ustnej i ogólne samopoczucie. Połączenie tych praktycznych porad na co dzień jest kluczem do zapobiegania problemom z zębami i dziąsłami, a także do poprawy jakości życia.
Domowe sposoby na biały uśmiech
Jeśli chcesz jak najdłużej cieszyć się białymi zębami zwróć uwagę na swoją dietę. Tak jak już wspominaliśmy wyżej, unikaj napojów i produktów spożywczych, które są silnie barwiące, takich jak: kawa, buraki, herbata, czerwone wino, czy borówki. Zwiększ natomiast spożywanie produktów “myjących” zęby, takich jak: jabłka, ogórki, czy seler. Jabłka zwiększają produkcję śliny w jamie ustnej, a to działa jak naturalna szczoteczka. Chrupkie jedzenie natomiast, np. seler, czy marchewka, pomagają usunąć osad nazębny.
Każdy z nas, kto myślał o wybielaniu zębów, słyszał o domowych metodach na to. Niestety, tego typu praktyki są zazwyczaj mało skuteczne i szkodliwe dla zębów. Podczas planowania wybielania zębów, najlepiej jest udać się z tym do stomatologa i poddać się profesjonalnemu zabiegowi. Unikniemy w ten sposób uszkodzenia szkliwa oraz innych przykrych konsekwencji domowego wybielania.
Wpływ zdrowia jamy ustnej na cały organizm
Wiele chorób, czy stan zdrowia pacjenta widać w jamie ustnej. Doświadczony dentysta lub asystentka stomatologiczna jest w stanie, już po samej błonie śluzowej, rozpoznać np. ciążę, czy niedobory żywieniowe.
Bakterie, które powodują próchnicę mają negatywny wpływ na cały organizm. Przedostają się one do krwiobiegu i zwiększają ryzyko wystąpienia chorób serca. Ponadto te bakterie dostają się także do płuc, zwiększając ryzyko ich zapalenia.
Negatywne skutki braku dbania o zęby można także odczuć w sferze seksualnej. Mężczyźni cierpiący na zapalenie przyzębia mogą mieć dużo większe problemy z erekcją.
Szczególnie narażone na negatywne skutki osłabionych zębów są kobiety w ciąży. Zmiany hormonalne, które zachodzą w organizmie ciężarnej powodują, że jest ona szczególnie podatna na zapalenia dziąseł. Brak leczenia zębów w czasie ciąży może doprowadzić nawet do przedwczesnego porodu, niskiej wagi urodzeniowej dziecka, czy cukrzycy ciążowej.
Specjalistyczne porady i nowinki stomatologiczne
Nowe technologie w stomatologii estetycznej:
- Technologia CAD/CAM - Systemy CAD/CAM (Computer-Aided Design/Computer-Aided Manufacturing) umożliwiają precyzyjne projektowanie i wytwarzanie koron, mostów i licówek. Przyśpiesza to proces leczenia, wspiera doskonałe dopasowanie i wysoką estetykę.
- Druk 3D w stomatologii - Użycie druku 3D do tworzenia modeli diagnostycznych, szyn wybielających, protez i implantów. Do korzyści takiej metody należą: szybsza produkcja, możliwość personalizacji, precyzyjne dopasowanie.
- Laserowa stomatologia - Lasery są wykorzystywane do zabiegów wybielania zębów, usuwania próchnicy, leczenia dziąseł i innych procedur. Dzięki temu zminimalizowany jest ból oraz zmniejsza się ryzyko infekcji.
- Technologia Invisalign - Przezroczyste nakładki ortodontyczne, które prostują zęby bez potrzeby stosowania tradycyjnych aparatów. Posiadają wiele korzyści, m.in.: dyskretność, wygoda, czy możliwość zdejmowania na czas posiłków i higieny.
Nowoczesne technologie i ich wpływ na codzienną higienę jamy ustnej:
- Smart szczoteczki do zębów - Szczoteczki wyposażone w czujniki i aplikacje mobilne, które monitorują technikę szczotkowania i dostarczają wskazówki w czasie rzeczywistym. Dzięki temu poprawia się technikę szczotkowania, polepsza higienę jamy ustnej i daje możliwość śledzenia postępów.
- Aplikacje do monitorowania zdrowia jamy ustnej - Aplikacje mobilne, które pomagają pacjentom śledzić nawyki higieniczne, umawiać wizyty i otrzymywać przypomnienia o zabiegach. Korzyści: zwiększona świadomość zdrowia jamy ustnej, regularność wizyt kontrolnych, lepsze zarządzanie higieną.
- Nowoczesne środki do higieny jamy ustnej - Rozwój nowych past do zębów, płynów do płukania ust i innych produktów, które zawierają zaawansowane składniki aktywne. Prowadzi to do lepszej ochrony przed próchnicą i chorobami dziąseł oraz długotrwałe działanie ochronne.
Specjalistyczne porady i nowinki stomatologiczne obejmują nowoczesne technologie, które rewolucjonizują stomatologię estetyczną i poprawiają zdrowie jamy ustnej. Przyszłość stomatologii wskazuje na coraz większą integrację technologii, które znacząco wpłyną na codzienną higienę jamy ustnej i jakość opieki stomatologicznej.
Podsumowanie
Śnieżnobiały, hollywoodzki i zdrowy uśmiech to marzenie większości z nas. Obecnie panuje moda na posiadanie zdrowych i białych zębów. Mając estetyczny uśmiech jesteśmy bardziej pewni siebie, czujemy się atrakcyjni. Dzięki temu możemy więcej osiągnąć oraz łatwiej odnosić sukcesy.
Najważniejsze etapy prawidłowej higieny zębów to: prawidłowe i regularne mycie zębów, używanie dobrej pasty do zębów, nici dentystycznej i płynu do płukania jamy ustnej oraz mycie języka.
Aby móc cieszyć się zdrowym uśmiechem, warto przeanalizować nasze codziennie nawyki, ponieważ niektóre z nich mogą być szkodliwe dla zębów. Należą do nich: kawa, palenie papierosów i napoje silnie barwiące takie jak np. czerwone wino, słodkie napoje, czy herbata. Należy także uważać na słodycze, ponieważ przebarwiają one zęby oraz powodują ryzyko wystąpienia próchnicy. Dieta jest bardzo istotna w dbaniu o zdrowe zęby. Zwróć uwagę na produkty bogate w wapń i witaminę D, gorzką czekoladę, która zawiera flawonoidy oraz owoce i warzywa, które wspierają zdrowie zębów.
W dbaniu o zdrowe zęby nie możemy zapominać o regularnych kontrolach dentystycznych. Powinny się one odbywać co najmniej 2x w roku. Podczas takiej wizyty dobrze jest wykonać skaling i piaskowanie.
Do nowoczesnych metod dbania o piękne i zdrowe zęby należą: nakładki wybielające, metody Digital Smile Design (DSD) oraz implanty i uzupełnienia protetyczne.
Bakterie, które powodują próchnicę, mają negatywny wpływ na cały organizm. Przedostają się one do krwiobiegu i zwiększają ryzyko wystąpienia chorób serca. Ponadto dostają się do płuc, zwiększając ryzyko ich zapalenia.
Wśród nowych technologii w stomatologii estetycznej możemy wyróżnić: technologię CAD/CAM, druk 3D w stomatologii, laserową stomatologię i technologię Invisalign.
Jeśli chcesz zadbać o swój uśmiech, umów się na wizytę do naszego Rodzinnego Centrum Zdrowia Zduny 6 w Bydgoszczy. Z nami zadbasz o swoje zęby na najwyższym poziomie! Nie czekaj, kliknij tutaj i już dziś zrób pierwszy krok w stronę hollywoodzkiego uśmiechu!